Καλέστε μας τώρα στο 210 6930 631

TechnoEDU, ένα εξειδικευμένο σύστημα εκμάθησης Υπολογιστών για παιδιά!

nnovative- Technology -Projects-4- students Πρωτοπορούμε δημιουργώντας σχέδια μαθημάτων (ενότητες) για την εκμάθηση της Τεχνολογίας σε παιδιά 4-16 ετών με τη μέθοδο Project Based learning (μαθαίνω δημιουργώντας). Η εκπαιδευτική μας ύλη είναι εγκεκριμένη από την Microsoft και διδάσκεται σε πολλούς εκπαιδευτικούς οργανισμούς στην επικράτεια. Σήμερα εκατοντάδες μαθητές ετησίως διδάσκονται Τεχνολογικές δραστηριότητες για παιδιά (Πληροφορική) με τη μέθοδο μας.

Στα TechnoEDU διδάσκουμε τις εκπαιδευτικές μας ενότητες ειδικά για μαθητές με θεματολογία εμπλουτισμένη με στοιχεία επαγγελματικού προσανατολισμού . Τα παιδιά “παίζουν” ρόλους – επαγγέλματα και μέσα από αυτούς χρησιμοποιούν τον υπολογιστή τους σαν εργαλείο για να ολοκληρώσουν την αποστολή κάθε εκπαιδευτικής ενότητας, καλλιεργώντας παράλληλα και την προσωπικότητά τους. Έτσι οι μαθητές μαθαίνουν:

• να αξιοποιούν τον υπολογιστή και όχι απλά να τον χρησιμοποιούν
  • να εξερευνούν, να ρωτούν, να ανακαλύπτουν, να αναπτύσσουν τη σκέψη και τη κρίση τους
  • να αναζητούν τη γνώση και να την αξιοποιούν τόσο για το δικό τους καλό όσο και αυτό του κοινωνικού συνόλου.

Τεχνολογικοί τομείς που διδάσκονται:

Λειτουργικό Περιβάλλον Multimedia Desktop Publishing
Γραφικά Βάσεις δεδομένων Φύλλα Εργασιών
Επεξεργασία Κειμένου Internet Προγραμματισμός
Ρομποτική Καλλιτεχνική Έκφραση Ασφάλεια στο Internet

Αποστολή μας  είναι να εφοδιάσουμε τα παιδιά με δεξιότητες και τεχνολογικές γνώσεις που θα τα προετοιμάσουν για την κοινωνία του μέλλοντος.

Καλέστε μας